Oleme avatud
Teisipäevast reedeni 11–18
Laupäeviti 10–15
v.a RIIGIPÜHAD
Enne turismihooaja algust sai Valga Muuseumi küljeseinale üles suur pannoo, mis teatab, et muuseum on nüüd seitsmekümneaastane ja annab teada üritustest, mis hakkavad muuseumi juubeliaastal toimuma.
"Mõned sündmused on juba aasta esimesel kahel kuul tegelikult toimunud, kuid enamus on alles ees," räägib muuseumi direktor Neeme Punder. Jaanuari lõpul tähistati muuseumi sünnipäeva ja veebruari keskel legendaarse krahv Bergi 180. ning Sangaste rukki 150. aastapäeva. Tegelikult Bergiga seotud temaatika jätkub ka Valga Muuseumis. 12. juulil toimub traditsiooniline pärimuspidu "Siga rukkis", mis on pühendatud krahv Bergile, tema kuulsusrikkale rukki sordile ning teistele ettevõtmistele, sest oli ta ju väga laiahaardega mees. "Pärimuspeole eelnevalt viime läbi rea loenguid põllumajanduse, ettevõtluse, hariduse, teaduse ja teise elualade teemadel, mis on meie maakonnas," selgitab Punder.
Tänavu on veel juubel mitmel Valga kandiga seotud kultuuritegelasel. 150 aastat möödub Ernst Enno sünnist, 115. aastat Bernard Kangro sünnist, Alfred Neuland 130, arhitekt Georg Hellat 155, kui nimetada mõnda juubilaridest. Juba aprilli lõpus on August Gailiti nimelise novelliauhinna kätte andmine Valgas, millele panustab muuseum omapoolselt August Gailiti näituse korraldamisega. Mais korraldame koos Läti-Valka koduloomuuseumiga ühise muuseumiöö nii siin kui sealpool piiri. Novembris viime Valka kolleegidega koos läbi järjekordse Eesti-Läti ajaloo konverentsi. Töörõõmu muuseumil jätkub.