Menüü

Uudised

17:02 20. juuni 2024

Pärimuspidu "Kes aias?"

Tänavune Valga Muuseumi pärimuspidu „Kes aias?“ keskendub aiandusele ja tähistab Valga Linnapargi 120. sünnipäeva.

Aiandus on Valgas au sees olnud aastakümneid, iga-aastaselt toimuvad praegugi parima koduaia konkursid ning teada on sarnaseid võistlusi ka varasemast ajast.

19. mail 1904 otsustati linnavolikogu istungil asutada Osoli mõisa väljale mõlemale poole Pipraoja linnapark. Pargi rajajaks oli kaupmees Karl Taklaja, kes oli Saksamaal kunstaednikuks õppinud.

Pärimuspidu 6. juulil on täis erinevaid ettevõtmisi: Kristiina Kikkase koolitus „Aiakunsti saladused“, kus üheskoos huvilistega külastatakse ühte Valga linna kaunist aeda. Päeva teises pooles saab muuseumi hoovis valmistada lilleseadeid ja pärgi ning põnevust pakub lillekübarate demonstratsioonesinemine.

Teater Rukki Narrid toob publiku ette etenduse „See ehe Eesti asi", mis jutustab loo sõbrannadest, kes kohtuvad pargis, et päevauudiseid pajatada. Prouadega liitub Heldur, kes kuuleb uudist, millest tal aastaid aimugi ei olnud. Milline see uudis täpsemalt on, saad teada etendust vaadates.

Tantsuks ja rõõmuks teeb muusikat kohalik ansambel Spirea ja  Valgamaa juurtega, sel aastal elutööpreemiaga pärjatud Marju Länik koos muusikutega. Üritus on publikule tasuta.

Toetajad: Valga vald ja Valgamaa Ekspertgrupp

Ava ostukorv