Menüü

Uudised

14. veebruar. 2024

Üleskutse!

01. veebruar. 2024

Muuseumitund "Eesti lipu lugu"

Eesti lipu lugu

Eesti lipu sünni -ja elulugu on põnev ja seiklusrikas. Täna võime uhkusega nentida, et vaatamata ajaloo keerdkäikudele ja raskustele on see lipp säilitanud väga olulise koha eestlaste südames ja ka kõige karmimatel okupatsiooniaastatel ei unustatud teda kui üht rahvuslikku sümbolit. Muuseumitunnis Eesti lipu lugu kuulavad õpilased ettekannet Eesti lipust ja saavad ise valmistada väikese lipu.

Õppeained: eesti keel, ajalugu, ühiskond, tehnoloogia

Registreeri: liisi.sagar@sknord.ee või tel: 7668864

Hind : 2.-

Tunni kestvus : 90 min.

 

22. jaanuar. 2024

Näitus "Sa ei oska maalida!" Valga Muuseumis

Kunstiajaloo lühiülevaade Valga Muuseumis

 

Teisipäeval, 30. jaanuaril kell 16.00 avatakse Valga Muuseumis näitus „„Sa ei oska maalida!“ Eesti kunstiajaloo lühikokkuvõte“. Näituse kuraator on Peeter Talvistu. Tartust sõidab avamisele ERIBUSS!

 

Viiendat korda organiseerib Tartu Kunstnike Liit Valga Muuseumi galeriis näituse, mis tänavu pakub maalikunsti kaudu lühikest ülevaadet Eesti kunstiajaloost 19. sajandi biidermeierist 21. sajandi post-maalini. Kaasatud autorid ja teosed markeerivad meie kunstiloo olulisi ja lausa pöördelisi momente, teoste valmimise ajal aga on nii mõnigi kord seatud kahtluse alla loodu kunstiline väärtus.

 

Selliste momentide hulgas on esmased Itaaliast kaasa toodud naturalisminäited, automatistlikult paberile tõmmatud värvilised jooned, igikestvalt südamesse ja pintslisse kätketud pallaslik impressioon ning reaalsusekildude lõuendile kandmine slaidiprojektori abil. Ikka ja jälle kipub keegi sellistel hetkedel kas publiku, arvustajate või teiste loojate hulgast ütlema, et see pole päriselt kunst või „Sa ei oska maalida!“, kuid sama sagedasti saavad just nendest momentidest hiljem meie kunstiloo olulised verstapostid. See näitus sisaldab ühte valikut seda sorti momentidest.

 

Näitusel osalevad kunstnikud Julie Hagen-Schwarz, Ado Vabbe, August Jansen, Johannes Saal, Lola Liivat, Enn Tegova, Alar Tuul ja Mihkel Ilus. Enamik teoseid pärineb Tartu Kunstimuuseumi kollektsioonist. Näituse graafiline kujundaja on Katrin Nõu.

 

Kuna Tartu ja Valga vaheliste ühistranspordi ühenduste arv on piiratud, sõidab avamisele eribuss. Buss stardib Tartust 30. jaanuaril kell 14.30 Tartu Kunstimaja eest ja alustab tagasisõitu Valgast Tartusse kell 18.00. Edasi-tagasi sõidu eest tuleb tasuda 5 eurot (kohapeal sularahas). Koha broneerinimiseks on vajalik ETTEREGISTREERIMINE aadressil sekretar@kunstimaja.ee 29. jaanuariks.

 

Näitus on avatud 2. märtsini.

 

Lisainfo:

 

Peeter Talvistu

Kuraator

talvistu@gmail.com
5650 7782

 

Valga Muuseum, Vabaduse 8

www.valgamuuseum.ee

T–R 11–18, L 10–15

Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Valga linn, Valga Muuseum

19. jaanuar. 2024

Fotoretk

 

 Fotoretk „VABADUSSÕJA AUSAMBAD VALGAMAAL“

Saabuva Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamiseks korraldab Valga Muuseum 22. veebruaril 2024 väljasõidu maakonna Vabadussõja mälestusmärkide juurde. Ootame osalema kõiki huvilisi, kes jäädvustaksid neid ausambaid ja sel retkel nähtut fotodel, millest valikut saab hiljem näha Valga Muuseumi kodulehel.

 

Külastame ausambaid Lüllemäel, Otepääl, Tõrvas ja Valgas. Bussireisi ajal saab kuulata giidi vahendusel ajaloolist ülevaadet sammastest ning Vabadussõja sündmustest. Buss väljub Valga muuseumi juures olevast parklast kell 10.00 ning bussisõit on osalejatele tasuta. Toitlustamine soovi korral vahepausil omal kulul. Fotoretke pikkus on umbes 5 tundi.

 

Registreerimine ja lisainfo: priit@valgamuuseum.ee ; 766 8868 või 5647 4257

Oled oodatud huvitavale elamusele!

05. jaanuar. 2024

„VASTEL VALGE POISIKENE“

Peagi käes on vastlad! Ootame koole vastlapäeva programmidele 13. veebruaril Valga Muuseumis!

Rahvakalendri programm „VASTEL VALGE POISIKENE“

Püüame vastelt, teeme noore kuu loitsu, kammime-jookseme juuksed pikaks, tantsime linalakka linnukesega, ajame "põrssad põllule!" ja kada teiste sakste maile. Räägime ja laulame vastlapäeva maagiast, vastlapudrust, rasvaleivast, seajalgadest, linast, liulaskmisest, vastlasantidest.

Vastlapäeva tähistamiseks palume osalejatel kaasa võtta kamm, võtmed (või sendid), riideräbalad (väike peotäis), vastlavurr (kui on).

Osalejatele vastlamängude õpileht.

Osaleda saab korraga üks klass (14-24 õpilast).

Programmi viib läbi Terje Puistaja Eesti Rahvapärimuse koolist. Tunni pikkus on 45 minutit ja hind ühe õpilase kohta 2 eurot. Kokku toimub 5 tundi, seega kõigil huvilistel palume registreerimisega kiirustada! Registreerimiseks kirjutada: priit@valgamuuseum.ee või 56 474257

20. detsember. 2023

Päkapikuralli Valga Muuseumis!

 

 

 

 

MUUSEUMIS „Päkapikuralli“

21.12.23 – 06.01.24

Saagu jõulud lõbusad, piparkoogid magusad.

Et kõik te soovid täituksid ja mured rõõmuks muutuksid.

Uus aasta õnne toogu, vana kaunilt meelde jäägu.

„Päkapikuralli“ pakub muuseumikülalistele lõbusat orienteerumist Valga Muuseumi püsiekspositsioonis koos kontrollpunktide läbimise ja ülesannete lahendamisega.

Tulge külla ja otsige vallatud päkapikud üles. Oleme avatud T-R kell 11-18 ja L kell 10-15

Leidjaid on ootamas auhinnad! Saagu jõulud lõbusad!

 

29. november. 2023

Jõuluvanaga ekskursioonile!

Muuseumi jõulupakett: Ekskursioon Valga linnas koos jõuluvanaga.

🎅Kuupäevad: 16.12 – 22.12

⏰Kell: 11:00; 12:00;13:00;14:00;15:00;16:00;

Kestvus: 1h

Hind: grupile (kuni 20 inimest) 150.-

Ekskursioon algab muuseumi juurest ja viib külastajad läbi ajaloolise Valga kesklinna.

Ekskursiooni lõpetuseks pakub jõuluvana keskväljaku jõulupuu juures osalejatele sooja glögi ja piparkooke.

🎁Kingituste jagamine tellijaga kokkuleppel.

Registreeri: 766 8863; dzulia@valgamuuseum.ee või marju@valgamuuseum.ee

 

 


Uudiste arhiiv
Ava ostukorv