Näitused

Teisipäev
04
aprill september
Kell 14:00

Aprillis on Valga muuseumis teatri- ja muusikakuu

2004. aastal Valgas loodud MTÜ Kungla toob igal aastal lavale kaks muusikalist etendust, milles teevad kaasa Valga linna ja ümberkaudsed noored. Trupi eripära on toretseva Broadway stiilis etenduste lavastamine, mille üheks osaks on säravad kostüümid, mida ei laenutata kutselistest teatritest, vaid valmistatakse ise. Näitusel on välja toodud kõigile huvilistele põnevamad kostüümid.

Teisipäev
09
mai
Kell 18:00

Näitus "Koht, kus kõik on parem"

Kuraator: Gundega Evelone

Osalejad: Gundega Evelone, Ieva Saulīte, Andris Landaus, Krišs Salmanis, Edgars Ošs,  Zīle Ziemele, Santa Mičule.

Näitus “Koht, kus kõik on parem” uurib läbi kontseptuaal- ja visuaalkunsti keele Lätis laialt levinud arvamust, et Eestis on parem elada. Kõik kohaliku olustiku märgid näitavad, et Eesti edestab Lätit majanduses, poliitikas ja kodanikuühiskonnas. Viimase kümne aastaga on Eestist ja eestlastest, keda lätlased pidasid varem aeglasteks ja naeruväärseteks naabriteks, saanud Õnneriik, mille kodanikud teevad alati õigeid otsuseid. Muidugi, kui vaadata tegelikke statistilisi näitajaid, siis on see kõik üks müüt, mida Läti meediale levitada meeldib.

Teisipäev
06
juuni september
Kell 16:00

Rait Rosina näitus "Mahajäämus"

Olete oodatud Rait Rosina näituse "Mahajäämus" avamisele ja avalikule retsenseerimisele Valga Muuseumis teisipäeval 6. juunil kell 16.00

Reede
09
juuni
Kell 14:00

Näitus "Valga Vabatahtlik Tuletõrjeühing 150"

9. juunil kell 14.00 avatakse Valga Muuseumis näitus „Valga Vabatahtlik Tuletõrjeühing 150“. Näituse avamisel peab ettekande Valga VTÜ ajaloost  Eesti Tuletõrjemuuseumi juhataja Ivo Paulus.

 

11. juunil algusega kell 10  Valka vana tuletõrjedepoo juurest (Raiņa tn 25a, Valka) toimub Valga-Valka tuletõrje 150. aastapäeva tähistamiseks tuletõrjujate ja tuletõrjeautode rongkäik marsruudil Raiņa tn 25a - Rīgas tn - Raja tn - Sepa tn - Kesk tn - Riia tn -  Raja tn - Pedeli virgestusala. Paraadist on osa võtma oodatud igaüks, kes on olnud seotud tööga tuletõrjes. Peale paraadi toimub tuletõrjeautode väljapanek Pedeli jõe ja Rimi kaubanduskeskuse vahelisel alal.

Kolmapäev
05
juuli september
Kell 16:00

"Heli riided" Mai Söödi ja Tiina Söödi fotonäitus
 
"Одежда Хели" Май Соот и Тиина Соот Фотовыставка
 

“Heli riided” võtab vaatluse alla ühe keskealise naise, praegusel ajal, ja need riided, mida ta kannab. See 57-aastane naine on meie ema Heli. Pildistasime teda tema erinevates riietes.

Helile meeldib riideid osta, otsida ja selga proovida, mille tõttu tal on neid palju rohkem, kui ühe eluaja jooksul kanda jõuaks. Ütleme nii, et kahest kapist ei piisa.

 

 

Teisipäev
08
august
Kell 16:00

Taaskasutusmööbli näitus "Piiri peal / vanast majast uus mööbel" Kessu Kähari

8. augustil avatakse Valga Muuseumis taaskasutusteemaline näitus Piiri Peal / vanast majast uus mööbel. Näitusel  eksponeerib Kessu Kähari lammutatud majadest korjatud ehituslikest detailidest valmistatud mööblit. Näitus jääb avatuks 2. septembrini.

Teisipäev
08
august
Kell 16:00

Eesti Ajaloomuuseumi näitus „Tervitusi Revalist, Dorpatist, Narvast, Pernaust, Fellinist, Hapsalist ja Arensburgist”

Eesti Ajaloomuuseumi fotonäitus kutsub sukelduma sajanditagusesse Eesti linnapilti ja külastama veel ilmasõdadest puutumata Eesti suuremate ja suvisemate linnade kauneid paiku. Spetsiaalselt näituse tarbeks valminud anaglüüf-fotodel on seitse Eesti linna: Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu, Viljandi, Haapsalu ja Kuressaare.

Kolmapäev
06
september september
Kell 16:00

Meeta Eliise Veigeli maalinäitus „Raiesmik"

 

Näitus on pühendatud kadunud metsadele.

„Raiesmik” suunab vaataja mõtisklema metsa üle. Kas Eesti, kui metsariik, suudab suure väärtusega õiglaselt ja õigesti majandada? Kas meie uhkus metsarohkuse üle jääb kestma ka pärast laiahaardelist ja rohket lageraiet?