Näitused

Teisipäev
09
mai
Kell 18:00

Näitus "Koht, kus kõik on parem"

Kuraator: Gundega Evelone

Osalejad: Gundega Evelone, Ieva Saulīte, Andris Landaus, Krišs Salmanis, Edgars Ošs,  Zīle Ziemele, Santa Mičule.

Näitus “Koht, kus kõik on parem” uurib läbi kontseptuaal- ja visuaalkunsti keele Lätis laialt levinud arvamust, et Eestis on parem elada. Kõik kohaliku olustiku märgid näitavad, et Eesti edestab Lätit majanduses, poliitikas ja kodanikuühiskonnas. Viimase kümne aastaga on Eestist ja eestlastest, keda lätlased pidasid varem aeglasteks ja naeruväärseteks naabriteks, saanud Õnneriik, mille kodanikud teevad alati õigeid otsuseid. Muidugi, kui vaadata tegelikke statistilisi näitajaid, siis on see kõik üks müüt, mida Läti meediale levitada meeldib.

Teisipäev
06
juuni mai
Kell 16:00

Rait Rosina näitus "Mahajäämus"

Olete oodatud Rait Rosina näituse "Mahajäämus" avamisele ja avalikule retsenseerimisele Valga Muuseumis teisipäeval 6. juunil kell 16.00

Reede
09
juuni
Kell 14:00

Näitus "Valga Vabatahtlik Tuletõrjeühing 150"

9. juunil kell 14.00 avatakse Valga Muuseumis näitus „Valga Vabatahtlik Tuletõrjeühing 150“. Näituse avamisel peab ettekande Valga VTÜ ajaloost  Eesti Tuletõrjemuuseumi juhataja Ivo Paulus.

 

11. juunil algusega kell 10  Valka vana tuletõrjedepoo juurest (Raiņa tn 25a, Valka) toimub Valga-Valka tuletõrje 150. aastapäeva tähistamiseks tuletõrjujate ja tuletõrjeautode rongkäik marsruudil Raiņa tn 25a - Rīgas tn - Raja tn - Sepa tn - Kesk tn - Riia tn -  Raja tn - Pedeli virgestusala. Paraadist on osa võtma oodatud igaüks, kes on olnud seotud tööga tuletõrjes. Peale paraadi toimub tuletõrjeautode väljapanek Pedeli jõe ja Rimi kaubanduskeskuse vahelisel alal.