Menüü

Galerii

Vali aasta ja kuu
Teisipäev
04
veebruar kuni 29.02
Kell 16:00

Näitus "Laulupeo plakatid"

Valga Muuseum

Rändnäitus Laulupeoplakatid on Valga Muuseumi galeriis avatud 2.02-29.02. Näitamisele tulevad üldlaulupidude plakatid aastatest 1928–2019, mis pärinevad Eesti Rahvusraamatukogust, laulupidude traditsioonile pühendatud suurnäituselt „Laulupeoraamatukogu. Eesti laulupidu sõnas, pildis ja helis”. Näitus vaatles üldlaulupidude traditsiooni trükikultuuri erinevate väljendusvormide kaudu ja peegeldas nii laulupidude lugu kui ka Eesti Rahvusraamatukogu kogude rikkust ning ajaloolist sügavust.  
 

Teisipäev
03
märts kuni 02.05
Kell 16:00

Loodushariduslik näitus "Imeline Valgamaa"

Valga Muuseum

Loodushariduslik näitus "Imeline Valgamaa" viib külastaja avastusi täis rännakule Valgamaa küngastele, metsadesse, järvede sügavustesse ja jõgede kallastele. Näitus heidab valgust ka asustuse tekkele Valgamaal ning inimese ja looduse suhetele minevikus ja tänapäeval. Käsitööna valmistatud taaskasutatud materjalist näitusestendidel on ohtralt illustratsioone ja "käed-külge" lahendusi, mis pakuvad avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele. Näituse peamine sihtgrupp on 5.-9.klassi õpilased. Näitus on Valga Muuseumi galeriis avatud 3.03-2.05. Kunstnik Tiia Mets. Näitus on valminud Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel.

Teisipäev
05
mai kuni 30.05
Kell 16:00

Väikelaste õppemängude näitus "Kodukootud mängulust"

Valga Muuseum

Näitus „Kodukootud mängulust“ tutvustab Hargla Kooli lasteaiaõpetaja Hele Zilmeri valmistatud lauamänge. Õpetliku sisuga lauamänge on staažikas lasteaiaõpetaja Hele valmistanud ja oma töös kasutanud juba üle 30 aasta. Mängude loomine on loominguline protsess, mis võimaldab ka lapsi töösse kaasata. Oluliseks peab Hele ka materjalide taaskasutust. Näiteks arvumemoriini mängu on ta loonud vanadele pudelikorkidele, mille sisse on kirjutatud numbrid. Korke tagurpidi keerates peab laps leidma numbripaari ja nimetama, mida on ruumis tema saadud arvu võrra. Hele repertuaaris on mänge ka tähestiku, kujundite, sõnade ja isegi supikeetmise õppimiseks.