09:53 01. november 2021

Turvaline muuseumikülastus

Hoolime oma töötajate ja külaliste tervisest ning aitame ühiskonda avatuna hoida.

Alates 1. novembrist 2021 on kaitsemaski (seda ei asenda nt sall või visiir) kandmine kohustuslik alates 12. eluaastast kõigis avalikes siseruumides. Juhul, kui maski kandmine ei ole võimalik tervislikel põhjustel, peab selle kohta olema arstitõend.

Muuseumi külastamiseks kohustuslikud miinimumnõuded:

• Alla 12-aastased saavad tegevustes osaleda ilma testimiseta ja COVID-19 tõendita.
  • 12–17-aastased (kaasa arvatud) peavad esitama COVID-19 tõendi vaktsineerituse või haiguse läbipõdemise kohta või tõendi tervishoiuteenuse osutaja tehtud PCR-testi (tehtud kuni 72 h varem) või antigeeni testi (tehtud kuni 48 h varem) negatiivse tulemuse kohta. Lisaks aktsepteeritakse üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Koolis, kodus või kohapeal testimine seda ei asenda.
  • 18-aastased ja vanemad peavad esitama COVID-19 tõendi vaktsineerituse või haiguse läbipõdemise kohta.

Alates 1. novembrist kehtib tõend ainult koos isikut tõendava dokumendiga.

Lisaks palume majja sisenedes desinfitseerida käsi ja hoida teiste külalistega sobivat distantsi.

Palun loobu muuseumi külastamisest, kui Sul on COVID-19 haigestumise või COVID-19 haigestunuga lähikontaktis olemise tõttu isolatsiooni kohustus või Sul esinevad ägeda respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (sh kerge nohu, kurguvalu, kurgu kriipimine, köha vms). Samuti kui Sul lasub liikumisvabaduse piirang kõrge COVID-19 haigestumusega riigist naasmise tõttu.