13:14 02. september 2021

Üleskutse - millest tahad SINA kuulda Valga Muuseumis

Valga Muuseum asub endises Säde teatrihoones, mille avamisest sai aprillis 110 aastat. Avamispidustused olid suurejoonelised – peole pääses vaid kutsetega ning riietusena soovitati kanda frakki, kirjutab ajaleht Postimees 1911. aastal. Selles väärikas eas ja piduliku sündmuse taustal on kena vaadata ajas tagasi ning teha plaane tulevikuks.

Täna on muuseumis võimalik tutvuda Valga maakonna ja linnaga seotud loodus-, aja- ja kultuurilugu muinasajast kuni tänapäevani tutvustava ekspositsiooniga läbi kolme korruse. Ajal, kus muuseumid arenevad kiiresti ning kaasajastavad oma väljapanekuid just läbi uute tehnoloogia lahenduste, soovime ka meie oma külastajatele pakkuda innovaatilisi ja interaktiivseid lähenemisnurki. Käesoleva aasta lõpuks saab Valga Muuseum kümne e-giidi valdajaks. Soovime kaasata Valgamaa inimesi e-giidi sisu loomisele. Kirjuta meile, millised on just sinu arvetes kõige olulisemad sündmused Valgamaa ajaloos, millest muuseumikülastajatele rääkida? Kogume lood muuseumis ja seejärel teeme neist valiku audiosalvestusele viies erinevas keeles.

Pakume omalt poolt välja praeguse püsiekspositsiooni põhised teemad: Säde teater, Säde teatri näitlejad, muinasaeg Valgamaal (arheoloogidele): Makita kabelimäe leiud, mammuti hambad, linnus Otepää linnamäel. Kultuuri- haridus- ja spordiinimesed: Marta Pärna, Johannes Märtson, Hans Einer, Alfred Neuland, Liina Reiman, Hella Wuolijoki, Peeter Lilje jt.

Huvitavaid esemeid: Valga linna elanike raamat aastast 1786, Valga linna kaardid, aabitsad ja raamatud, riideesemed, lauanõud jne.

Olulised asutused ja teemad: Valga linna piir, Valgamaa piir, krediidiasutused Säde majas (seif), Valga kui  raudteelinn, Valga Autobaas jne.

Liigutavad lood või ettepanekud Valgamaa märgiliste teemade osas saab saata kuni 30.septembrini e-postiga aadressile: marju@valgamuuseum.ee või tuua ise kohale: Vabaduse 8.