Menüü

Näitus "Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas"

06
august
kuni 31. august

Eesti Kunstimuuseum eksponeerib rändnäitusel väärtuslikke 17.–21. sajandi teoseid oma kogust. Väljapanek pakub kaasahaarava sissevaate kunstižanrite ja -motiivide arengusse ajas ja ruumis, luues dialooge eri ajastutest pärit kunstiteoste vahel ning kaasates näiteid portreekunsti, maastiku- ja olustikumaali alalt. Näitusel näeb kunstnike tõlgendusi argistest tegevustest ja perekondlike tavadega seonduvast, aga ka seda, kuidas kunstnikud kujutavad linnaruumi ja valgust. Valikutes seguneb klassika kaasajaga ja väliskunst Eesti kunstiga. Näitusel on eksponeeritud muuhulgas teosed Julius Kleveri, Eduard Wiiralti, Konrad Mägi, Jüri Palmi, Aleksander Vardi, Oskar Hoffmanni, Ludmilla Siimu, Kiwa, Marko Mäetamme jt loomingust. Näitus meenutab valgalastele ka kunagist kaaslinlast, Valgast pärit kunstnikku Felix Randelit.

Eesti Kunstimuuseumi juubeliprogrammi kuuluva rändnäitusega tutvustab muuseum oma kogusid Haapsalus (SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid) ja Valgas (Valga Muuseum). 5. juuli – 10. november 2019 on Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud Eesti Kunstimuuseumi 100. aastapäevale pühendatud rahvusvaheline näitus „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. 

Esimene ekskursioon Valga Muuseumi galerii näitusel „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“ koos kuraator Eha Komissaroviga toimub juba 7. augustil kell 16.00.

Näitus on avatud 31.augustini 2019.

 

Kuraator: Eha Komissarov

Koordinaator: Tiiu Parbus

Kujundaja: Neeme Külm

Näituse graafilise tunnuskujunduse kontseptsioon: Asko Künnap

Graafiline disain: Tuuli Aule

 

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Briti Nõukogu, Tallinna Kaubamaja, Nordic Hotel Forum, Akzo Nobel

 

Lisainfo:

Tiiu Parbus

Näituste koordinaator

Kumu kunstimuuseum

Tel +372 5912 9805

tiiu.parbus@ekm.ee