17:12 27. august 2021

Liina Reimani pärandit otsimas

Valga Muuseumi väikesed muuseumisõbrad käisid 26.08 Tallinnas Teatri- ja Muusikamuuseumis.

"Oleme valgalastena uhked selle üle, et ka siin, meie linnas, on aastakümneid tagasi olnud kutseline teater," kinnitas väikeste muuseumisõprade ringi juhendaja Marju Rebane. Kas Sina tead, kus see teatrihoone asus? Muidugi praeguses Valga Muuseumi hoones. Käesoleva aasta aprillis möödus Säde teatri avamisest 110 aastat. "On väga imetlusväärne, et siit on pärit mitmed kuulsad näitlejad ja näitekirjanikud ning sel aastal saame tähistada Liina Reimani 130. sünniaastapäeva," märkis Marju Rebane ja lisas, et Valgast pärit näitleja on välja andnud omanimelise rändtiitli - Liina Reimani mälestussõrmuse. "2018. aastal pärandas Ita Ever sõrmuse Ülle Kaljustele. Käisime kõik koos sõrmust uudistamas ja Üllega näitleja elukutse teemal vestlemas".

Rohkem fotosid SIIN.