Muuseumiöö 2017 "Öös on mänge"

20
mai
Kell 18:00
kuni 22:00

Kord aastas ühel laupäevasel maikuuõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist Muuseumiööd.

Valga Muuseum pakub 20. mail mitmekesist programmi nii pere kõige väiksematele kui ka neile, kes pole küll ammu mängida saanud, kuid kel hinges endiselt laps peidus.

Päeval kell 11 kogunevad kõik registreerunud ekskursioonihuvilised Valga Muuseumi tagusele platsile. Ühiselt sõidetakse külastama Alaveski loomaparki, Mõniste Talurahvamuuseumi ja RMK Pähni Looduskeskust.

Muuseumiöö põhiprogramm algab õhtul kell 18 ning kestab kella 22ni. Valga politseijaoskonna vaneminspektor Heili Mets tutvustab oma vahva sõbra, politseikoera Draama lemmikmänge ning räägib oma tööst koerajuhina. Üllatuskülalistena on kohal Päästeameti Lõuna-Eesti piirkonna eriti ohtliku ameti esindajad, kelle tööd tasub kindlasti uudistama tulla. Valga Avatud Noortekeskuse noored tutvustavad põnevaid strateegiamänge ning annavad huvilistele näpunäiteid. Kohapeal meisterdatakse juurde uusi ja huvitavaid lauamänge. Meisterdamishuvilised saavad näpud tööle panna ka Egge Edussaar-Haraku juhendamisel, kes õpetab nahast käepaelte tegemist. Liikuvamat tegevust pakuvad eSport XBoX turniirid ja virtuaalreaalsuse programm. Viimases saavad külastajad ajas tagasi rännata ning seigelda erinevates ajaloolistes keskkondades. Osaleda saab veel viktoriinis, tasuta muuseumiekskursioonil ning osavust proovida mitmetes mängudes.

Terve õhtu jooksul ootame kõiki osalema Valga Muuseumi ja Valka Koduloomuuseumi orienteerumismängus, kus tuleb vastata 10le lihtsale küsimusele, mille vastused peituvad mõlemas muuseumis.

Pidulik sündmuse lõpetamine ja orienteerumismängus osalejate autasustamine toimub 22.30 Valka Koduloomuuseumis.

Ootame kõiki huvilisi!

Sündmus on tasuta!