Menüü

Mardi-kadri kontsert

20
november
Kell 16:00
kuni 17:00
Valga Muuseum

Mardi-kadrisandi kontserdil räägime mardi-kadripäeva kommetest, mardi-kadri perekonnast ja paljust muust nende tähtpäevadega seonduvast. Õpime selgeks kõik vajalikud mardi-kadri laulud ning tantsud.
Väga oluline on teada, et mardi-kadrisandid ei lähe komme küsima, vaid lähevad pererahvale õnne, rikkust ja kõige kasvu viima. Marti-katri joostakse kogu perega, kus on isa, ema, lapsed ning mõned vigurtegelased, nagu sokk, kurg, karu. Mardil olgu vööl kasevits, millega inimestele tervist ja õnne vitsutada. Sobib igas eas ja igast soost huvilistele!

Kontserdi viivad läbi Annika Mändmaa ja Juhan Suits.

Annika Mändmaa on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia dirigeerimise, muusikaõpetaja eriala 2000a. Alates sellest ajast tegelenud pärimusmuusika propageerimisega. Juhtinud mitmeid lasteringe Viljandi Pärimusmuusika Keskuses. Juhtinud kolm aastat Pärimushommikuid Annikaga. ETV saatesari: laulumängud Annikaga.

Autor ja ettekandja Jõulumängu etendustele Eesti Pärimusmuusika Keskuses: 2012.aastal Jalmar Vabarnaga; 2013 Silver Sepaga; 2014 Juhan Suitsuga

Juhan Suits on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia. Töötab samas pärimusmuusika ja torupilli õppejõuna. Tegutseb ansamblis “Svjata Vatra". Teeb koolitusi Eesti Pärimusmuusika Keskuse alt: koolikontserdid; kalendritähtpäevad; roopilli valmistamine.